D2 | Tonący brzytwy się chwyta!

Po dramatycznym GP Teksasu, Rafał Szołtysek na mistrzostwo SOL Formula D2 ma szanse… tylko matematyczne. Wystarczy, aby Kuba Kozłowski zdobył w Las Vegas jeden punkt i nikt nie będzie w stanie odebrać mu korony drugiej dywizji. Patrząc jednak na to, że jesteśmy w Vegas – stolicy hazardu, Szołtysek może wyciągnąć asa z rękawa i postawić wszystko na jedną kartę po to, aby utrzymać szansę na mistrzostwo do ostatniej rundy, lecz zadanie będzie wręcz tytanicznie trudne. Musi wygrać sprint i wyścig główny z najszybszym okrążeniem, a jego główny rywal nie może dojechać w punktach w żadnym z tych wyścigów.

W Vegas warto będzie obserwować również Pawła Drzewieckiego czy Szymona Mrochema. Obaj poprzedni wyścig w Stanach Zjednoczonych ukończyli na podium, a w Nevadzie z pewnością będą chcieli kontynuować swój ‘’American Dream’’. Biorąc pod uwagę słabszą formę Oskara Radzio, dobry wynik w rundzie sprinterskiej pozwoli dwójce kierowców włączyć się do walki o TOP 5 klasyfikacji generalnej przed ostatnią rundą sezonu.

Czy w Vegas ujrzymy nowego mistrza? Kto postawi wszystko na jedną kartę i zagra najlepszą partię wyścigowego pokera? O tym przekonamy się już dzisiaj na Twitchu Scigalka_TV o 20:00!