D2 | Show must go on! Czy na Silverstone czeka nas kontrofensywa brytyjskich zespołów?

Rafał Szołtysek kontra Kuba Kozłowski – jakby nie spojrzeć na GP Bahrajnu w SOL Formula Divison2, ich pojedynek był motywem przewodnim inauguracji sezonu. Pierwszą rundę o włos wygrał Szołtysek, który drogę do triumfu w debiucie utorował sobie dopiero po twardej walce na ostatnim okrążeniu. W trakcie weekendu sprinterskiego w Wielkiej Brytanii doczekamy się kolejnej odsłony ich batalii?

Na Silverstone zbudowanie dużej przewagi nad rywalami jest zdecydowanie trudniejsze niż w Bahrajnie. Sakhir International Circuit charakteryzują długie proste przedzielone zakrętami typu stop&go. Brytyjski klasyk to z kolei wyspiarska świątynia prędkości, na której liczy się przede wszystkim zwinność bolidu w szybkich łukach. Co jednak najważniejsze, przez 70% okrążenia kierowcy pokonują Silverstone z gazem wciśniętym w podłogę, a to kluczowy czynnik w utrzymaniu nikłej odległości do poprzedzających bolidów.

Aspekt ten, o czym przekonaliśmy się w dywizji pierwszej, pozytywnie wpływa na ilość manewrów wyprzedzania. Jest nawet w stanie utworzyć kontrast pomiędzy krajobrazem kwalifikacji i wyścigu, na co z pewnością liczą zawodnicy brytyjskich stajni. W Bahrajnie ich honoru godnie bronił jedynie Antoni Olejniczak, lecz jego maximum okazała się 7 lokata. O zawodnikach Astona Martina oraz Williamsa lepiej nawet nie wspominać, dlatego tym bardziej oczekujemy od nich pełnej metamorfozy, a przynajmniej mobilizacji. Wszak najlepszą drogą do zapomnienia jest pamięć!

Aby nikt nie zapomniał przypominamy, że dzisiejsza transmisja na kanale Twitch Scigalka_TV wystartuje o godzinie 20:00. Do zobaczenia!