D2 | Szołtysek nie składa broni!

W GP Chin Rafał Szołtysek pokazał nam, że pomimo ostatnich niepowodzeń, w żadnym wypadku nie możemy skreślać go z walki o tytuł mistrza Division2. Wydawać by się mogło, jakoby Kuba Kozłowski był już na autostradzie do mistrzostwa, ale potknięcie w Chinach pozwoliło zbliżyć się jego największemu rywalowi na 27 punktów. Mając w pamięci, że do końca sezonu zostały 4 wyścigi, w tym runda sprinterska na ulicznym torze w Vegas, Szołtysek jest w zasadzie kowalem własnego losu.

(Nie)spodziewany kandydat do miejsca na podium? Po GP Włoch, niemalże każdy sądził, że na podium generalki znajdzie się Kozłowski, Szołtysek i Radzio, a tymczasem od rundy na Silverstone wiatr w żagle zaczął łapać Szymon Szczepanik. Zawodnik Red Bulla nie dość, że wyprzedził w klasyfikacji Marcela Biegę, to w dodatku wbił się na ‘’pudło’’ klasyfikacji generalnej, zrzucając z niego Oskara Radzio, który w ostatnich 3 wyścigach nie zdobył żadnego punktu.

Kto wygra w Kraju Kwitnącej Wiśni? Czy Rafał Szołtysek dopnie swego i zbliży się jeszcze bardziej do Kozłowskiego lub Szczepanik zaatakuje z pozycji “underdoga” i zamiesza w walce o mistrzostwo? A może to japońskie fotoradary firmy AMG zbiorą żniwa i zobaczymy zupełnie nową twarz na czele stawki? Tego dowiemy się już dzisiaj o 20:00 na Twitchu Scigalka_TV!