D2 | Ucieczka Kozłowskiego czy początek pogoni peletonu?

Dominacja genetyczna Haasa podczas GP Austrii pozwoliła uciec liderowi klasyfikacji generalnej na aż 37 punktów. Zaliczka wydaje się bezpieczna, ale Kozłowski nie może pozwolić sobie nawet na chwilę wytchnienia, bo jego rywale, w tym kolega z zespołu, Olivier Jasiak, wykorzystają każde potknięcie.

Na niespodziewanego kandydata do zwycięstwa GP Kataru wyrasta Marcel Biega. Jednogłośnie zmiażdżył on Kozłowskiego podczas wyścigu SOL D1, gdzie obydwaj zawodnicy startowali jako rezerwowi. Mało tego – zdobył on 6 punktów, które w najmocniejszej stawce w Polsce są nie lada wyczynem.

Niezwykle sfrustrowani do Kataru przylecą zapewne Oskar Radzio, Rafał Szołtysek i Olivier Jasiak. Dwójka Radzio-Szołtysek poprzednią rundę wspominają jako istny koszmar, a sportową złość z pewnością przekują w gigantyczną motywację do pokonania Kozłowskiego. Wydawać by się mogło, że Jasiak, po dublecie stajni z Kannapolis, będzie mógł na fali wznoszącej znów powalczyć o najwyższe laury. Kierowca Haasa do GP Kataru startować będzie jednak z końca stawki, a to wszystko ze względu na karę nałożoną przez sędziów, przez co jego zadanie będzie wielce utrudnione.

Czy Kozłowski dopnie swego i na dobre ucieknie stawce na półmetku sezonu? A może ktoś z peletonu okaże się wyjść na szczycie lub Olivier Jasiak dokona cudu w Katarze i wygra z ostatniego pola? To okaże się już dzisiaj na Twitchu Scigalka_TV o 20:00!