D3 | Bartłomiej Scheller pierwszym mistrzem SOL Formula w sezonie 10!

Division 3 ma nowego króla! Zwycięstwo Schellera pieczętuje jego fenomenalny sezon, który od początku rozgrywał się na jego warunkach. Koronacja na torze COTA była bardziej niż pewna. Pomimo słabszej sesji kwalifikacyjnej, Bartłomiej kontrolował przebieg całej rywalizacji, którą zaplanował od A do Z i tego planu trzymał się aż do samego końca. Późny wyjazd samochodu bezpieczeństwa pozwolił na podjęcie ryzykownej decyzji o zjeździe na opony miękkie i ponownej szarży ku zwycięstwu, która zakończyła się sukcesem i była swoistym ukoronowaniem całego dorobku w jubileuszowym sezonie SOL.

Michał Irzyński włącza się do walki o srebrny medal! Pasjonująca walka na ostatnich okrążeniach, a nawet metrach, wyścigu w Texasie wywindowała kierowcę Ferrari na drugą lokatę. Było to o tyle ważne, bo właśnie drugie miejsce gwarantowało utrzymanie się w walce o drugi stopień podium w klasyfikacji generalnej. Solidność i konsekwencja wyników w trwającym sezonie procentują, jednak na ostateczną nagrodę trzeba się jeszcze sporo napracować.

Maciej Ślusarczyk jako jedyny mógł powstrzymać rozpędzonego Schellera jednak okazało się to misją straceńczą. Pomimo zdobycia drugiego podium z rzędu, Ślusarczyk traci kolejne punkty do kierowców za swoimi plecami. Zapewne pomógł w tym miniony wyścig, w którym na przedostatnim okrążeniu Maciej był dopiero na miejscu 10 i niemalże rozpaczliwa szarża i kary czasowe kierowców przed nim pozwoliły na stanięcie na podium. Cała uwaga pomarańczowej ekipy kieruje się na pomoc Ślusarczykowi, który będzie musiał odpierać ataki Irzyńskiego i Piekarczyka.