GP USA | Dobry, Lepszy i… Najlepszy?

Teksańskie pustynie to rejon znany nam z niejednego emocjonującego pojedynku i wizja ta ponownie będzie realizowana od włoskiej strony za sprawą Szymona Łukomskiego w teamie AlphaTauri! Jego dwóch przeciwników musi za wszelką cenę dogonić samego zainteresowanego już podczas najbliższego spotkania, które pomieści się w samej stolicy stanu. Przewaga punktowa naszego ‘reżysera’ musi się zmieścić w ilości ledwie 60 oraz 61 oczek kolejno dla Stachulca oraz Stachury.

Arena w nie byle mieście, bo stolicy samego stanu – Circuit of the Americas w Austin. Nitka zaprojektowana w klasycznym stylu przez Hermanna Tilke i oddana do użytku w 2012 roku na stałe weszła do kalendarza Królowej Sportów Motorowych. Wyzwaniem jest tutaj nietypowa elewacja obiektu, wysokie temperatury oraz bardzo techniczna trasa toru, która przy szybko zużywających się oponach wymaga od zawodników ostrożnej i dopracowanej jazdy. Bardzo nietypowe ułożenie zakrętów, szczególnie w ostatniej sekcji toru, może przyneść wiele interesujących i ciągnących się pojedynków nawet przez parę okrążeń.

W ostatnich rundach z dobrej strony pokazał się Jakub Rzeszut, który pomimo coraz lepszej dyspozycji nie zapowiada jej ciągłości w finałowych spotkaniach tego sezonu. Jednak nie możemy zapominać o nieprzewidywalności naszej ukochanej dyscypliny sportu, która szczególnie na tego typu obiekcie lubi pokazać przysłowiowe pazury! Czy już teraz zobaczymy koronację Szymona Łukomskiego? Odpowiedź padnie na najbliższej transmisji na Twitchu Scigalka_TV w poniedziałek o godzinie 19:45 gdzie czekają na Was sesje kwalifikacyjne i wyścigowe oraz studio wypełnione analizami ekspertów.