GP USA | Już w poniedziałek możemy poznać mistrza SOL! Transmisja przedostatniego wyścigu sezonu o 19:45 na Twitchu Scigalka_TV

Używając języka futbolu: Piotr Stachulec prowadził 1:0, ale w 89 minucie Kacper Zabagło strzelił dwie bramki. Kierowca Ferrari był niekwestionowanym liderem od pierwszej rundy mistrzostw, na ostatniej prostej dał się jednak wyprzedzić przeżywającemu sportowy renesans Kacprowi Zabagło.

Dawny mistrz po roku przerwy powrócił na szczyt, i znajduje się o włos od wyrównania rekordu dwukrotnego czempiona Michała Sabały. Przewaga asa Alfy Romeo wynosi obecnie zaledwie 4 punkty, jednak do wyścigu na Circut of the Americas Stachulec przystępuje z nożem na gardle. Jeden pechowy incydent Ferrari połączony ze zwycięstwem Zabagło może sprawić, że już w poniedziałek poznamy czempiona 9 sezonu SOL!

Pasjonująco zapowiada się również walka o 10 miejsce “generalce”, które gwarantuje utrzymanie w najwyższym splicie. Obecnie P10 zajmuje Bartosz Zamaro, jednak jego chimeryczna forma nie pozwala skreślać szans Daniela Kensego i Marka Znamirowskiego. Każdy z trzech pretendentów meldował się ostatnio na podium (Zamaro P1, Kensy P3) lub już poza “pudłem” (Znamirowski P4), zaś różnica między nimi wynosi zaledwie 10. “oczek”.

Na mistrzowskie emocje zapraszamy w poniedziałek o 19:45 na Twitcha Scigalka_TV. Do zobaczenia!